Vážení obchodní partneři,

v pátek 26. dubna po dvanácté hodině v noci vypukl v areálu naší společnosti požár, který, jak asi víte, zachvátil celou pilnici a oba výrobní provozy. Škoda je absolutní. Z toho, co zbylo, se nedá použít absolutně nic. Příčinou požáru je s velkou pravděpodobností kamínek nebo kovová část, která při noční směně odlétla od pilového kotouče, při průchodu odsáváním se spojila s pilinami a ty se následně vzňaly.

Požár začal v silu na piliny a během překvapivě krátké doby, nebylo to více než 20 minut, zachvátil i celý zbytek provozu. Je nanejvýš pravděpodobné, že nebýt mimořádně obětavého zásahu hasičů, požár by se rozšířil i na další dvě haly a okolní sklady řeziva a kulatiny.

V současnosti sčítáme škody a je zřejmé, že půjdou do desítek milionů. Chtělo by se říci, že  začínáme od znova. Tak to ale není. Těžké časy prověřují charaktery a tato těžká chvíle ukázala, že naše společnost stojí na týmu, který se nevzdává. Nasazení všech zaměstnanců, podpora našich obchodních partnerů i nebývalá sousedská solidarita nás utvrzují v rozhodnutí, že máme schopnost a sílu vybudovat zcela nový Velimpex. Je to příležitost udělat evoluční skok, opřít se o zcela nové technologie a zkušenosti. To vše si ale vyžádá čas a nemálo finančních prostředků. Celý závod byl pojištěn a pokud půjde vše dobře, chceme se do výstavby pustit ještě letos.

Momentálně máme k dispozici dvě haly v bezprostřední blízkosti našeho původního areálu, které dosud sloužily jako sklady.  Větší z těchto hal o rozloze 700 metrů nám zapůjčil spoluvlastník Velimpexu společnost Zemos. V právě v této velké hale chceme během následujících 7 dní rozjet provizorní provoz.

Závěrem mi dovolte z celého srdce poděkovat za podporu a pomoc. Je cenná a více než vítaná.

Vít Opekar
jednatel společnosti Velimpex dřevovýroba s.r.o.